çevrimiçi bahis için kumar lisansı nasıl alınır kyk ümraniye 6

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ WRITERS UNION OF TURKEY Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü PDF Free Download

Yasa incelendiğinde herkes görecek ki siz Türk sporunuyapısal çözümlere kavuşturmayı amaçlamıyor, siyasetin spor dünyası üzerindekietkisini artırmayı hedefliyorsunuz. Bürokraside, sermayede, medyada yaptığınızgibi spor dünyasını da esir almak istiyorsunuz. Bir Spor Bakanı düşünün ki federasyongenel kurullarını iptal etme, genel kurulları yenileme, federasyon başkanlarınıgörevden alabilme, kurulları tek başına atama yetkisine sahip olsun. Zaten federasyon başkanlarını veyönetimlerini siz atamıyor musunuz? Size rağmen herhangi birisi birfederasyonda aday olabilir mi? Şimdi, bu kanun teklifinin de benim gördüğüm kadarıylaFutbol Federasyonunun özerkliğine bir darbe vuracak nitelikleri var. Dolayısıyla sizleriuyarırım ki bu yaklaşım doğru değildir ve değişmesini talep ederim.

  • Orada dasöylemiştim yani döndüğümüzde ilimize, bu sporla uğraşan insanlara “Biz şudüzenlemeleri yapıyoruz sizin lehinize.” diyebileceğimiz düzenlemelerinmaalesef olmadığını gördük.
  • Şu anda kulüp borçları 30 milyar TL’yiaşmış durumda, sadece 4 büyük kulübün borcu 17 milyar liraya ulaşmış durumda.Kulüp başkanları borcu bırakıp gidiyor, doğru mu?
  • Bu yıl “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek.
  • Yeşilay Diyarbakır Şubesi bağımlılıkla mücadele hususunda kendilerine destek veren kurum ve şahıslara plaket takdim etti….

Yıllardır bekleyen spor kanununun Meclise gelmişolmasından memnunuz. AK PARTİ iktidarının, bu kanunda ortak aklı egemen kılmakiçin yaptığı istişareden dolayı da kendilerine teşekkür ederim; ortak akıllayapılan bu istişarede, 37 tane maddede tüm Grup Başkan Vekillerinin katkısınıalmış olması bence Türk sporunun önemli bir kazanımıdır. Olimpiyat oyunlarının ertelenmesi veya iptali hâlindefederasyon genel kurullarının nasıl yapılacağı belirlenmiştir. Federasyonların yönetim kurulu üyeleri 11 asil, 11yedek şeklinde düzenlenmiştir. En az 2 üyesinin, faal olmayan, o branşta millîolmuş sporcularımızdan olması ve yönetim kurulunda artık yer almalarıistenmektedir. Artık spor kulüpleri dernek vasfından çıkarılmakta,spor kulüplerinin Gençlik ve Spor Bakanlığına tescille kurulmaları sağlanmaktave böylelikle özel bir hukuki statü kazanmaları temin edilmektedir. Yani,bundan sonra spor kulübü kurmak için 7 kişi bir araya gelebilir, gereklievrakları topladıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığımıza başvuruda bulunabilirve spor kulüplerini artık tescil ettirebilirler. MUSTAFA ADIGÜZEL (Devamla) – Türkiye Futbol FederasyonuTahkim Kurulunu da Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu atıyor. Yaniatadığınız bir yargı makamı sizi yargılayacak, böyle bir şey olamaz.

Tüm illerde ve İstanbul’un 39 ilçesinde şubeleşme çalışmaları yapan Yeşilay, Güngören Şubesini de açtı…. Yeşilay Diyarbakır Şubesi eğitim çalışmaları kapsamında TÜRGEV’e bağlı yükseköğrenim yurdundaki öğrencilerle buluştu…. Yeşilay Malatya Şube Başkanı Kemal Şener, beraberinde bir heyetle birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti…. Yeşilay Bitlis Şubesi ve Bitlis Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Yeşilay Haftası dolayısıyla Tatvan’da bilgilendirme ve duyarlılık oluşturmak amacıy… Oturumu, çok sayıda üst düzey devlet yetkilisi ve uluslararası sivil toplum kuruluşları temsilc… Tarafından düzenlenen Basın Teşvik ve Vefa Ödülleri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen görkemli bi… Yeşilay’ın tüm Türkiye’de başlatmış olduğu Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) şubeler vasıtasıyla yaygınlaşmaya devam ediyor…. Bağımlılık yapıcı maddelerin kanser, solunum yolu hastalıkları, kalp krizi, felç gibi ölüme sebep verecek derecede hastalıklara yol açtığı tüm sağlık… Yeşilay Yalova Şubesi Başkanı Ali Faik Aydın, Belediye Başkanı Vefa Salman’a Yeşilay rozeti taktı…. Birleşmiş Milletler UNGASS 2016 Sivil Toplum Görev Gücü (Civil Society Task Force) üyeliğine seçilen Yeşilay, bu yıl üst düzey uyuşturucu gündemiyle … Bağımlılık ve türleri konularında eğitim programları tasarlamak, bilimsel temelli eğitim desteği vermek ve araştırma geliştirme faaliyetleri yürütmek…

Yeşilay, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında program geliştirme ve yenileme çalışmaları için ilk toplantısını gerçekleştir… Yeşilay, “Pandemi ve Sonrasında Okul Fobisi ve Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı’nın ikincisini gerçekleştirdi… Yeşilay, Uluslararası Yeşilay Kapasite Geliştirme Programı toplantısının 5’incisini bu sene online olarak düzenliyor… Yeşilay’ın bağımlılık çalışma alanlarına katkıda bulunacak yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs desteği sağlıyor… Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın kazananları Haziran ayında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak… Yeşilay, kuruluşuna öncülük ettiği Uluslararası Yeşilay Federasyonu (UYEF) ile 81 ülkede bağımlılıklarla mücadeleyi destekliyor… Yeşilay, 100 yılı aşkın süredir sağlıklı nesillerin yetişmesi için çalışmalarını sürdürüyor…. Yeşilay’ın “Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı” sloganıyla yürüttüğü kampanya sayesinde sigarayı bırakmak isteyenlerin oranında ciddi bir artış yaşandı… Yeşilay’ın düzenlediği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi 30 Nisan’a ertelendi… 64’üncü CND oturumunda deneyimlerini paylaşacak olan Yeşilay, bağımlılıklarla mücadeleye küresel düzeyde sağladığı katkıyı daha da güçlendirecek…. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı’na seçildi… Yeşilay, “Gençlerin Uyuşturucu Madde Bağlantılı Suçlara Karışmasının Sağlıklı Yaşam Programları ile Önlenmesi” başlıklı oturum düzenledi…

Şimdi, bunun dışında da aslında çok konular var.Özellikle bu harcırah konusunda… Türkiye’nin değişik yerlerine gitmektesporcular. Harcırahla ilgili yapılan düzenlemeye göre bir sporcuya 62 lira paraveriliyor. BAŞKAN – Önerge üzerinde söz isteyen Aydın MilletvekiliSayın Aydın Adnan Sezgin. BAŞKAN – Önerge üzerinde söz isteyen İstanbulMilletvekili Sayın Oya Ersoy. MAHMUT CELADET GAYDALI (Devamla) – Termit kolonisigirdikleri yerde selüloz bazlı ne varsa kısa bir sürede yiyip tüketmektedirler.Bir eve girmişlerse kütüphanedeki tüm kitapları, hatta kitaplık da ahşapsatümünü birkaç saat içinde yerle bir ediyorlar. Sizin iktidarınız daormanlarımızı bunun için yakıyor, yıkıyor, kesiyor ve tahrip ediyor, MerkezBankasının kasasının içini bitiriyor; sizler de selüloz bazlı her şeyesaldırıyor ve tüketiyorsunuz. Değerli milletvekilleri, görüşülmekte olan 324 sırasayılı Kanun Teklifi’nin 3’üncü maddesi üzerine partim ve grubum adına sözalmış bulunmaktayım. BAŞKAN – Önerge üzerinde söz isteyen KırşehirMilletvekili Sayın Metin İlhan. BAŞKAN sıra sayılı Kanun Teklifi’ningörüşmelerine devam ediyoruz. SERPİL KEMALBAY PEKGÖZEGÜ (Devamla) – Herkese iş,herkese ekmek, güvenceli yaşam için yaşanabilir bir Türkiye istiyoruz.İşçilerle, emekçilerle, işsizlerle, kadınlarla, doğa savunucularıyla hepbirlikte böyle bir yaşamı kuracağız. Haramiler düzenini değiştirmek içinbirleşerek mücadele etmeye devam edeceğiz. Yaşasın işçilerin birlik, mücadele,dayanışma günü 1 Mayıs diyoruz.

Kimi çocuğun evinde hem televizyon hem bilgisayarhem tablet varken ama maalesef kimi çocuğun evinde yiyecek bir lokması bileyoktu. 5-17 yaş arasındaki çocukların istihdam oranı yüzde 5’leri aştı,çocukların, bu çalışan çocukların, yüzde 35’inden fazlası eğitimine de devamedemiyor ve gün geçtikçe de çocuk işçiliği artıyor. İYİ Parti, Rüzgârgülü Projesi’yle okullarımızdaücretsiz kahvaltı ve öğle yemeği sağlayarak bu açmazdan çıkılması için önemlibir adım atacaktır inşallah. Okul öncesi çağda 235 bin, okul çağında ise 1milyon 900 bin çocuk, anemi, ishal, solunum yolu enfeksiyonu ve pek çokhastalığa yakalanmayacaktır artık. Okullaşma oranı artacak, PISA verilerindepek çok alanda 30 ile 35’inci sıralarda olan ülkemiz 15 ve 17’nci sıralarataşınacaktır. Öğrencilere gıda sağlanması için kurulacak sistemle istihdamartırılacak, yerel ekonomiler güçlendirilecektir. Saygıdeğer milletvekilleri, bir süredir yaşadığımızekonomik kriz ve çevresinde gelişen alım gücü düşüklüğü en çok gelişme çağındaolan çocuklarımızı etkilemektedir. Ülkemizde yoksulluk sebebiyle yeterinceısınamayan, karnı doymayan, eğitimini eksik alan, çok küçük yaşta çalışmakdurumunda kalan maalesef çocuklarımız çoktur. Türkiye, bebek mamalarının alarmve kilit altında satılması utancını dahi yaşamaktadır. TÜİK verilerine göre her 10 çocuktan 3’üyoksulluğun pençesindedir. Bu, 7 milyon civarında çocuğun yoksulluğa muhatapolduğunu göstermektedir. Çocuklarımız yeterli beslenemedikleri için eğitimalanında da başarısız olmaktadırlar.

Prof. Dr. Serkan Topaloğlu’nun Başkanlığındaki T.C. Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztü… Genç Yeşilay, Gençlik Kuruluşları Birliği(GKB) tarafından 6-8 Eylül tarihleri arasında Balıkesir’de organize edilen Gençlik Zirvesi’ne katılım sağlad… Yeşilay’ın 1969 yılında “Öğrenci ve Çocuk Gazetesi Mavi Kırlangıç” olarak yayınladığı, 2017’de ise dergi formatında yeniden çocuklarla buluşturduğu M… Yeşilay, bağımlıklarla mücadelesini ve farkındalık çalışmalarını ülke çapında sürdürmeye devam ediyor. Karikatürist Raşit Yakalı tarafından Mavi Kırlangıç okurları için düzenlenen karikatür atölyesi etkinlikleri Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor…. Yılına girmeye hazırlanan Yeşilay, Millî Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü Okulda Bağımlılığa Müdahale (OBM) progr… Yeşilay’ın Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim programı kapsamında her yıl ortalama 10 milyon öğrenci ve 2 milyon yetişkine ulaştığı eğitim programı… Uluslararası Yeşilay Kapasite Geliştirme Programı, 3-6 Aralık 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi…. Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle uygulanan Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM), Türkiye genelinde milyonlarca öğrenciy…